czwartek, 22 sierpnia 2013

Trochę z innej beczki

Ja jeszcze nie za bardzo ogarniam tego całego bloggera i mam takie pytanie :)
Są blogi, które chętnie czytuję, ale za każdym razem muszę szperać, aby je odnaleźć i wejść, aby zobaczyć, czy jest coś nowego. Niestety często też zwyczajnie zapominam na nie wchodzić. Niby mogę dodać do ulubionych, ale mam zakładek tyle, że muszę rozwinąć listę, aby wszystkie zobaczyć = też zapominam XD Nie o to chodzi, że mam jakoś szczególnie rozwiniętą sklerozę, zwyczajnie się nie nudzę i mam co robić w domu.
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest subskrypcja mailowa. I to właśnie moje pytanie- czy jest możliwość, aby gdy ktoś coś nowego napisze przychodziła mi informacja na e-maila?

6 komentarzy:

 1. Mam dwa rozwiązania, które sama stosuję (choć pewnie jest ich dużo dużo więcej).
  1. Dodaję się do obserwatorów bloga. Masz ten gadżet u siebie, ja do Ciebie właśnie tak trafiam, z profilu blogera.
  2. No i korzystam z platformy bloglovin.com. Zakładasz konto i wyszukujesz blogi po adresie, żeby je śledzić. Drugą opcją jest klikanie follow przy blogach, które inni śledzą. Maile przychodzą za każdym razem, jak tylko pojawi się nowy wpis na śledzonym przez Ciebie blogu (częstotliwość przychodzenia maili możesz sama ustawić).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawało mi się właśnie, że wystarczy jak dodam bloga do mojej listy, ale nic mi na maila nie przychodzi.
   Niektórzy mają śledzenie przez e-mail- muszę wypróbować.
   bloglovin.com- na razie nie chcę kolejnego konta zakładać. Za duże tego już mam.
   A samego 'follow' nie widzę :( Ewentualnie follow with bloglovin.

   Usuń
 2. Możliwość jest tylko, z tego co wiem, pod tym warunkiem, że na danej stronie prowadzący bloga dodał gadżet "Obserwowanie przez pocztę e-mail", jak Ty na dole masz :-)
  Ale nie kumam o co Tobie chodzi z tymi zakładkami, bo ja mam tak, że jak zaloguję się na bloggera i otworzy mi się mój pulpit nawigacyjny mojego bloga, to od razu na pierwszej stronie , zanim wejdę na edytowanie mojego bloga, pojawia mi się lista czytelnicza. Dzieje się tak jeśli dodasz dany blog, który chcesz regularnie oglądać do obserwowanych - ta opcja na blogach: "Dołącz się do tej witryny" i dostajesz nowe posty na talerzu ;-)
  Lub na tej pierwszej stronie pulpitu jest opcja "dodaj" i możesz dodawać blogi, które chcesz obserwować z adresu URL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wiem, że w pulpicie jest lista moich obserwowanych blogów. Sęk tkwi właśnie w tym, że ja tam nie wchodzę. Nie mam tego w zwyczaju, by tam zaglądać w poszukiwaniu nowych postów.
   Dla mnie powiadomienie na email jest najfajniejszą opcją, bo jak coś nowego dostanę, to otrzymuję zaraz info(gmail notifier). Z resztą i tak zawsze mam otwartą skrzynkę :)
   Szkoda, że nie każdy ma opcję śledzenia przez email.

   Usuń
  2. Widzę, że dodałaś mnie do obserwowanych :-) Ale opcję na email mam też na blogu, ale to już na pewno zauważyłaś :-) Pozdrawiam :-)

   Usuń
  3. A tak :)
   Przy okazji dodam, że fajnie, iż piszesz posty też po niemiecku, bo lubię ten język i super się czyta.

   Usuń